Збереження природних ресурсів має вирішальне значення для підтримки навколишнього середовища та забезпечення добробуту майбутніх поколінь. Оскільки людські амбіції, прагнення та діяльність продовжують чинити тиск на ресурси планети, для нас стає все більш вагомим пріоритетом прийняття та просування сталих практик, щоб мінімізувати наші екологічні сліди та їх незгладимий вплив.

Ось 10 способів практичного збереження природних ресурсів:

  1. Давайте почнемо зі зменшення споживання та відходів, максимального перепрофілювання та переробки всього, що в наших силах. Перший крок полягає в збереженні наших ресурсів, додатковому збільшенні за рахунок зменшення непотрібного споживання або втрати, якщо на те пішло. Пам’ятаючи про свої потреби та уникаючи непотрібних покупок, ми можемо значно скоротити споживані ресурси. Від уникнення накопичення, дублювання в придбаних продуктах тощо, прості дії, а також вибір продуктів з мінімальною упаковкою, вибір енергоефективних приладів, зменшення втрат електроенергії та зменшення споживання води можуть мати велике значення.

Повторне використання предметів подовжує термін їх служби та зменшує попит на нові продукти. Це може бути так само просто, як перепрофілювання старих банок для зберігання, дарування одягу або використання обох сторін паперу. Повторне використання матеріалів допомагає зберегти сировину та енергію, необхідні для виробництва нових товарів.

Переробка перетворює відходи на матеріали, придатні для повторного використання. Відокремлюючи предмети, що підлягають переробці, як-от папір, скло, пластик і метал, від звичайного сміття, ми можемо забезпечити їх переробку та виготовлення нових продуктів. Це зменшує потребу в сировині та зменшує забруднення від виробничих процесів.

  1. Вода є одним із найважливіших природних ресурсів, але часто сприймається як належне. Вже не факт, що нам потрібно свідомо та однозначно співпрацювати у збереженні води сьогодні та завтра.

Ось кілька практичних і щоденних способів економії води:

  • Негайно усувайте витоки, щоб запобігти втраті води.
  • Встановіть водозберігаючі прилади, такі як душові лійки та змішувачі з низьким потоком.
  • Для чищення тротуарів і під’їздів використовуйте мітлу, а не шланг.
  • Збирайте дощову воду для садівництва та інших непитних потреб.
  • Впровадити ксеріскейпінг, який передбачає використання посухостійких рослин для зменшення потреби в зрошенні.
  1. Енергозбереження економить природні ресурси та зменшує викиди парникових газів. Почнемо з маленьких кроків: перехід на світлодіодні або КЛЛ лампи, оскільки вони споживають менше енергії та служать довше, ніж лампи розжарювання; вимикання світла, приладів та електроніки, коли вони не використовуються; використання програмованого термостата для оптимізації опалення та охолодження в наших домівках; ізоляція нашого будинку для підтримки температури, тим самим зменшуючи потребу в опаленні та охолодженні; максимально використовувати відновлювані джерела енергії, такі як сонячна або вітрова енергія, як і коли ми можемо, і багато іншого. Насправді існує багато способів більш ефективного використання енергії; ми надали вам деякі, але ви, звичайно, можете спробувати багато інших, надихаючи інших наслідувати їхній приклад.
  2. Чи думали ви про те, щоб прийняти екологічний спосіб щоденного транспорту? Транспорт є основним джерелом споживання ресурсів і забруднення.

Застосовуючи екологічні методи транспортування, ми можемо зменшити наш вплив на природні ресурси:

  • Використовуйте громадський транспорт, спільне використання автомобілів або послуги спільного використання, щоб зменшити кількість транспортних засобів на дорозі.
  • Ходіть пішки або їздіть на велосипеді для коротких подорожей, що не тільки зберігає ресурси, але й зміцнює здоров’я.
  • Вибирайте економічні або електричні транспортні засоби, щоб зменшити споживання палива та викиди.
  • Об’єднайте доручення в одну поїздку, щоб мінімізувати відстань.
  1. Ми залежимо від сільського господарства — правда, — але ми повинні взяти до уваги той факт, що воно споживає значну кількість води, окрім землі та енергії. Тому вкрай важливо, щоб ми сприяли продовженню ведення сільського господарства в екологічно чистий і сталий спосіб, щоб забезпечити довгострокове збереження природи та її цінних незамінних ресурсів. Які заходи ми можемо вжити для цього?

Від покупки продуктів місцевого виробництва до зменшення енергії, необхідної для транспортування, до вибору органічних і екологічно вирощених продуктів, зазвичай з використанням меншої кількості хімікатів і більш екологічно чистих методів, до вирощування овочів і трав, навіть якщо це просто в маленькому саду чи на балконі, щоб підтримуючи фермерські ринки та програми сільського господарства, що підтримується громадою (CSA), і багато іншого, ми насправді можемо зробити багато.

  1. Надмірний вилов і руйнівна практика рибальства виснажили багато популяцій риби. Практикуючи стале рибальство, ми можемо допомогти зберегти морські ресурси:
  • Дотримуйтеся місцевих правил риболовлі та обмежень на вилов, щоб запобігти надмірному вилову.
  • Вибирайте морепродукти з екологічно чистих джерел, шукаючи такі сертифікати, як етикетка Marine Stewardship Council (MSC).
  • Уникайте споживання зникаючих або надмірно виловлених видів.
  • Підтримувати екологічно стійкі практики аквакультури.
  1. Ліси необхідні для збереження біорізноманіття, регулювання клімату та забезпечення ресурсами. Захист лісів допомагає зберегти ці безцінні ресурси:
  • Використовуйте продукти, виготовлені з екологічно чистої деревини та паперу, сертифіковані такими організаціями, як Forest Stewardship Council (FSC).
  • Зменшіть використання паперу, вибравши цифровий зв’язок і зберігання.
  • Брати участь або підтримувати проекти лісовідновлення та лісорозведення.
  • Уникайте продуктів, які сприяють вирубці лісів, наприклад тих, що містять пальмову олію з нестабільних джерел.
  1. Забруднення пластиком є ​​значною загрозою для навколишнього середовища. Зменшення використання пластику може допомогти зберегти природні ресурси та захистити екосистеми:
  • Використовуйте багаторазові пакети, пляшки та контейнери замість одноразових пластикових.
  • Уникайте одноразових пластикових виробів, таких як соломинки, столові прилади та тарілки.
  • Вибирайте продукти з мінімальною упаковкою або придатною для переробки.
  • Брати участь або організовувати акції з прибирання пластикових відходів із природних територій.
  1. Одним із далекосяжних способів вплинути було б поширення обізнаності та поширення необхідної інформації через освіту та пропаганду, потужні інструменти, які дозволяють більшій кількості людей усвідомити необхідність стимулювати зусилля щодо збереження. Поширюючи обізнаність і пропагуючи стійкі практики, ми можемо заохочувати інших зберігати природні ресурси.

Що ви можете зробити, щоб досягти цього? Ну, як щодо того, щоб почати з навчання себе та інших про важливість збереження та сталого життя? Крім того, ви можете виступати за екологічну політику на місцевому, національному та глобальному рівнях. Ви, звичайно, можете використовувати свою присутність у соціальних мережах для досягнення цієї мети. Нарешті, заохочуйте підприємства та уряди до впровадження екологічних практик і зменшення їх впливу на навколишнє середовище.

  1. Звичайно, не останнім, але одним із ключових заходів може стати підтримка природоохоронних організацій та громадських організацій. Багато з цих організацій, як на місцевому, так і на глобальному рівні, невпинно працюють над захистом природних ресурсів і дикої природи.

Підтримка цих організацій може посилити зусилля щодо збереження:

  • Зробіть пожертву місцевим або глобальним екологічним неурядовим організаціям або волонтеріть у них.
  • Беріть участь у громадських природоохоронних проектах, таких як посадка дерев або відновлення середовища існування.
  • Будьте в курсі проблем збереження природи та виступайте за політику захисту природних ресурсів.

От admin