Ви починаєте свою подорож у живий звук? Вам потрібно буде спочатку вивчити основи. Є багато чого навчитися, що може змусити його відчувати себе непосильним. Пощастило для вас, цей посібник навчить вас усьому, що потрібно знати.
Отже, якщо ви готові дізнатися більше про основи звуку в прямому ефірі, продовжуйте читати. Ми охопили все, що буде найважливішим для початківця. Давайте стрибаємо!
Зміст
Що робить живий звуковий інженер?
Живий звуковий інженер — це професіонал, відповідальний за контроль балансу, обсягу тощо під час подій наживо. Якщо ви живий звуковий інженер, вам потрібно буде відрегулювати звук на льоту, щоб він звучав добре. Ви також зустрінетесь з виконавцями, щоб провести звукові перевірки перед подіями.
Як живий звуковий інженер, вам потрібно буде покластися на своє різке почуття слуху та навичок прослуховування, щоб створити звук, який аудиторія та виконавці можуть чітко почути.
Розуміння виграшів постановки
Виграш є важливим для живого звуку. Підводячи підсумок, посилення — це те, наскільки посилюється сигнал, що полегшує чути. Хоча, коли ви збільшуєте посилення сигналу, ви також збільшуєте шум, який він видає. Ви можете закінчити незрозуміле, нечітке звучання, якщо ви не обережні.
Кожен підсилювач, який ви маєте в сигнальному шляху, називається етапом посилення. Він включає ваші підсилювачі, живлення, фейди та обсяги. Кожне доповнення до сигнального шляху — це етап посилення.
Якщо ви отримуєте постановку, ви використовуєте ці частини, щоб встановити аудіо на оптимальний рівень, мінімізуючи спотворення шуму. Ваша головна мета — отримати найкращий звук для виступу в прямому ефірі.
Ще одна частина постановки посилення — це підключення передачі до правих гнізд. Знайдіть хвилину, щоб перевірити, що всі ваші лінії збираються на правильне місце при налаштуванні.
Загалом, постановка Gain — це один з перших аспектів живого звуку, з яким вам знадобиться ознайомити себе. Коли ви робите це правильно, це може зробити вашу якість звуку ідеальною. Однак він також має потенціал зіпсувати звук, коли це робиться неправильно.
Знайте частини вашої змішувача
Ваш змішувач — це те, звідки ви будете робити більшу частину звукової роботи. Ви керуєте всіма входами, включаючи мікрофон та інструменти. Усі входи обробляються консоллю за допомогою введених вами параметрів.
Давайте розберемо деякі основні частини вашої змішувальної консолі:
- Канал смуги: Складається з вершини секції входів, посилення, фейдерів, екранників тощо. У вас буде стільки каналів, скільки каналів у змішувачі.
- Канал: Складається з вхідного шляху для досягнення виходів, де сигнал надсилається до динаміків.
- Підсилювач: На кожному каналі повинен бути підсилювач. Він приймає мікрофон і визначає його сигнал вхідного посилення.
- Входи: Де консоль отримує зовнішні сигнали.
- Вставки: Там, де сигнал переривається, виймається з змішувача, а потім відправляється назад. Він використовується для створення ефектів зазвичай.
- Ручка набуття: Контролює рівень сигналу, що надходить у цей канал на змішувачі.
- Вирівнювання: Також називається «EQ», ця частина може змінити баланс між частотами, що складають сигнал. Є високі, середні та низькі частоти.
- Допоміжне надсилає: Aux надсилання — це форма виходу в змішувачі. Він керує кожним вхідним каналом на вашому змішувачі, що дозволяє направляти сигнал для додавання ефектів. Ви також можете використовувати його для створення суміші монітора, щоб виконавці могли почути себе.
- Фейдери: Це дозволяє регулювати гучність каналу.
Уникнення відгуків
Далі ви повинні знати, як уникнути відгуків щодо живого звуку. Зворотній зв’язок — це гучний звук, який видає ваша система ПА. Аудіо знаходиться в циклі, коли це відбувається, що робить його значно посиленим.
Ви хочете уникнути цього за будь -яку ціну під час продуктивності, оскільки це може бути раптовим і вражаючим глядачами. Ось що робити:
- Поставте всі свої спікери ПА уважно. Не кладіть їх за виконавцями.
- МІК слід вказати на моніторні клини та динаміки.
- Використовуйте MIC, які мають кардіоїдні візерунки. Ці мікрофони лише підбирають звук спереду.
- Підніміть об’єм джерела, щоб допомогти приховати шум навколишнього динаміка.
- Подумайте про те, щоб виконавці використовували монітори в вухах замість сценічних клинів. Вам більше не доведеться конкурувати зі сценічними клинами.
Найкраще максимально уникати зворотного зв’язку, оскільки приховати може бути складно. Спроба придушити це не усуває проблему і може негативно вплинути на якість вашого звучання.
Ви можете отримати супресори зворотного зв’язку, але деяке програмне забезпечення вже має цю функцію. Це зручно, але все одно приходить з деякими мінусами. Наприклад, він завжди скорочує відгук, тому ви не намагаєтесь опустити його в першу чергу. Це означає, що якість звуку все ще не там, де вона повинна бути, і ви не помітите його.
Вам потрібно буде організувати свою передню частину будинку, щоб мати якомога менше відгуків.
Розглянемо об’єм та рівняння для простору
Кожен простір матиме дещо різні потреби щодо обсягу та вирівнювання. Ознайомтеся з навколишнім середовищем та його природними звуками. Потім подумайте, як ви можете зберегти провідного вокаліста, або будь -які звуки потребують найбільше виділятися на рівні, яким він повинен бути.
Наприклад, вам знадобиться інша установка для великого відкритого місця, ніж закритий, маленький. Послухайте улюблені пісні через систему та подивіться, як вони звучать. Потім відрегулюйте їх, щоб відповідати простору.
Багато змішувачів використовують сцени, які ви можете підняти, тому вам не потрібно буде регулювати стільки після того, як робити це один раз на певний простір.
Зосередьтеся на вивченні основ живого звуку
Коротше кажучи, ви хочете провести більшу частину часу на вивчення основ змішування живого звуку. В Інтернеті ви можете вибрати багато варіантів, з якого ви можете вибрати. Ви повинні максимально навчитися своєму передачі та практикувати. Врешті -решт, все це стане для вас другою природою.
Знання постановки виграшу, розуміння INS та випусків вашої консолі та уникнення зворотного зв’язку має бути вашою основною увагою. Ви також захочете дізнатися, чим звук відрізняється в різних місцях, щоб отримати найкраще від вашого обладнання.