Ви починаєте свою подорож до живого звуку? Спершу вам потрібно вивчити основи. Потрібно багато чому навчитися, і це може викликати у вас відчуття приголомшення. На щастя для вас, цей посібник навчить вас усього, що вам потрібно знати.

Отже, якщо ви готові дізнатися більше про основи живого звуку, продовжуйте читати. Ми розглянули все, що буде найважливішим для новачка. Давайте стрибати!

Зміст

Що робить живий звукорежисер?

Звукорежисер — це професіонал, відповідальний за контроль балансу, гучності тощо під час живих подій. Якщо ви живий звукорежисер, вам потрібно налаштувати звук на ходу, щоб він звучав добре. Ви також зустрінетеся з виконавцями, щоб провести перевірку звуку перед подією.

Як звукорежисер живого звуку, вам доведеться покладатися на свій гострий слух і навички прослуховування, щоб створити звук, який чітко чують глядачі та виконавці.

Розуміння постановки посилення

Підсилення є важливим для живого звуку. Підводячи підсумок, посилення – це те, наскільки посилюється сигнал, що полегшує його чутність. Хоча, коли ви збільшуєте посилення сигналу, ви також збільшуєте шум, який він створює. Якщо ви не будете обережні, ви можете отримати нечіткий звук із розмитим звуком.

Кожен підсилювач на шляху сигналу називається каскадом посилення. Він включає попередні підсилювачі, підсилювачі потужності, фейдери та гучність. Кожне доповнення до шляху сигналу є етапом посилення.

Якщо ви використовуєте посилення, ви використовуєте ці частини, щоб налаштувати звук на оптимальний рівень, мінімізуючи спотворення шуму. Ваша головна мета — отримати найкращий звук для живого виступу.

Іншою частиною налаштування посилення є підключення вашого обладнання до правильних гнізд. Знайдіть хвилинку, щоб ще раз перевірити, чи всі ваші лінії йдуть у правильні місця під час налаштування.

Загалом, постановка посилення є одним із перших аспектів живого звуку, з яким вам потрібно буде ознайомитися. Якщо ви зробите це правильно, це може зробити ваш звук ідеальним. Однак він також може зіпсувати звук, якщо його виконати неправильно.

Знайте частини вашої мікшерної консолі

Ваш мікшер – це місце, звідки ви виконуватимете більшу частину звукової роботи. З нього ви керуєте всіма входами, включаючи мікрофони та інструменти. Усі введені дані обробляються консоллю з використанням налаштувань, які ви вводите.

Давайте розберемо деякі з основних частин вашого мікшерного пульта:

  • Смуга каналів: Складається з вертикальної секції входів, підсилення, фейдерів, еквалайзерів тощо. У вас буде стільки каналів, скільки каналів у мікшері.
  • канал: Складається з вхідного шляху до виходів, звідки сигнал надсилається на динаміки.
  • Передпідсилювач: На кожному каналі повинен бути попередній підсилювач. Він приймає мікрофон і визначає його вхідний сигнал посилення.
  • входи: Де на консоль надходять зовнішні сигнали.
  • Вставки: Сигнал переривається, виводиться з мікшера, а потім повертається. Зазвичай він використовується для створення ефектів.
  • Ручка посилення: Контролює рівень сигналу, що надходить у цей канал мікшера.
  • Вирівнювання: Ця частина, яка також називається «EQ», може змінювати баланс між частотами, що складають сигнал. Розрізняють високі, середні та низькі частоти.
  • Допоміжні посили: Aux посили є формою виведення в мікшері. Він керує кожним вхідним каналом вашого мікшера, дозволяючи вам направляти сигнал для додавання ефектів. Ви також можете використовувати його для створення моніторного міксу, щоб виконавці чули себе.
  • Фейдери: Це дозволяє регулювати гучність каналу.

Уникнення зворотного зв’язку

Далі, ви повинні знати, як уникнути відгуків щодо живого звуку. Зворотній зв’язок — це гучний, верескливий звук, який видає ваша звукова система. Аудіо зациклюється, коли це відбувається, що значно посилює його.

Ви хочете уникнути цього будь-якою ціною під час виступу, тому що це може бути раптовим і налякати глядачів. Ось що потрібно зробити:

  • Обережно розташуйте всі колонки PA. Не ставте їх позаду виконавців.
  • Мікрофони повинні бути спрямовані в сторону від моніторних клинів і динаміків.
  • Використовуйте мікрофони з кардіоїдними діаграмами. Ці мікрофони вловлюють звук лише спереду.
  • Збільште гучність джерела, щоб допомогти приховати навколишній шум динаміка.
  • Подумайте про те, щоб виконавці використовували монітори-вкладиші замість сценічних клинів. Вам більше не доведеться змагатися зі сценічними клинами.

Найкраще уникати зворотного зв’язку, наскільки це можливо, оскільки це може бути важко приховати. Спроба придушити це не усуває проблему та може негативно вплинути на якість звуку.

Ви можете отримати засоби придушення зворотного зв’язку, але деякі програми вже мають цю функцію. Це зручно, але все ж має деякі мінуси. Наприклад, він завжди скорочує зворотний зв’язок, тому ви не намагаєтесь його знизити. Це означає, що якість звуку все ще не на належному рівні, і ви цього не помітите.

Вам потрібно буде облаштувати фасад будинку так, щоб мати якомога менше зворотного зв’язку.

Розглянемо гучність і еквалайзер для простору

Кожен простір матиме дещо різні потреби щодо гучності та вирівнювання. Ознайомтеся з навколишнім середовищем та його природними звуками. Потім подумайте про те, як ви можете зберегти головного вокаліста або будь-які звуки, які мають виділитися найбільше, на потрібному рівні.

Наприклад, для великого відкритого майданчика вам знадобиться інше налаштування, ніж для закритого маленького. Слухайте улюблені пісні через систему та дивіться, як вони звучать. Потім відрегулюйте їх відповідно до простору.

У багатьох міксерах використовуються сцени, які ви можете викликати, тому вам не потрібно буде налаштовувати стільки після того, як ви зробили це один раз для певного простору.

Зосередьтеся на вивченні основ живого звуку

Посібник з основ живого звуку 3

Коротше кажучи, ви захочете витрачати більшу частину свого часу на вивчення основ мікшування живого звуку. Є багато варіантів живого онлайн-курсу мікшування звуку, з якого ви можете вибрати. Ви повинні вивчити своє спорядження і практикуватися якомога більше. Згодом це все стане для вас другою натурою.

На даний момент вашою головною увагою має бути знання про налаштування посилення, розуміння тонкощів вашої консолі та уникнення зворотного зв’язку. Ви також захочете дізнатися, чим відрізняється звук у різних місцях, щоб отримати найкраще від свого обладнання.

От admin